W jaki sposób kupić odmianę psa korzystną dla Ciebie?

To, iż pies jest najgenialniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Ów futrzasty kompan, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela oraz realia, w których żyje. Dla niego liczy się wyłącznie bliskie spojrzenie i dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Kiedy pies dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup albo adopcję czworonoga, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad wyborem tej prawidłowej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo trybowi życia. Stan pieseczka i jego cudowny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przyjemny pies niezwykle szybko dorasta i właściciel nawet nie dojrzy, w jaki sposób zamienia się w dorosłego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom właściciela. Dzieje się tak, gdy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ślicznych oczek i także wesołego pyszczka.


Aktywny pies i ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, trzeba dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, ażeby razem z nim tworzyć jednolity oraz harmonijny związek. Psiaki wymagające sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się spokojne, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć wiedzę, iż to ogromnie ruchliwe zwierzaki, które potrzebują długich spacerów oraz niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem sympatycy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio sprecyzować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tu pieski nieduże, które spokojnie zmieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie dobrze nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Tymczasem małe pieski mimo własnego wspaniałego wyglądu, nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, z pewnością spowodują niepokój i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domu żyją malutkie dzieci, których zachowanie często jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek agresywny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które wymaga od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym oraz umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich odmianami, żeby trafnie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i trybem życia człowieka, bowiem jedynie wtedy relacja z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także obustronną miłością.

legowisko dla kota hurtownia