królik - Singiel szuka zwierzaka

Singiel szuka zwierzaka

Czy osoba samotna jest skazana na wracanie po pracy do mieszkania, w którym nikt jej nie wita? Na pewno nie! Owszem, czasem znalezienie partnera na całe życie jest znacznie trudniejsze niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby poszukać zwierzęcia, z którym będzie się dzielić radości i smutki.

Jeśli więc mielibyśmy wskazać słabe strony takiego rozwiązania, musielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiedzialność, jaka jest wymagana od nas podczas prowadzenia tego rodzaju poszukiwań. Nie każde zwierzę jest przecież stworzone do tego samego trybu życia, a brak refleksji na temat jego potrzeb przyczynia się do tego, że naprawdę trudno jest się zaprzyjaźnić.

Pies – wierny przyjaciel

Nie dziwi to, że osoby samotne tak często zastanawiają się nad kupieniem lub zaadoptowaniem psa. To przecież zwierzę wierne i oddane, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Pies to również zwierzę, które stawia przed nami spore wymagania i poważnym błędem jest zapominanie o nich lub udawanie, że się o nich nie pamięta. Trzeba o niego dbać i poświęcać mu wiele uwagi. Już choćby dlatego trudno polemizować z osobami przypominającymi nam, że pies zdecydowanie nie jest zwierzęciem dla każdego, a opieka nad nim wiąże się z dużą odpowiedzialnością, o czym nie wolno nam zapominać. Jeśli zatem nie dysponujemy nadmiarem czasu wolnego, a do tego często wybieramy się w podróże służbowe, psu najprawdopodobniej wcale nie będzie zbyt miło w naszym towarzystwie. Nie przejmujmy się tym jednak, nie jest to jedyne zwierzę, które można przygarnąć.

Jego indywidualność – kot

Osoby samotne często obierają koty za swoich towarzyszy i trudno nie zgodzić się z tym, że jest to przemyślane, naprawdę interesujące posunięcie. Słodkie kotki nie wymagają aż tak dużego zaangażowania ze strony właścicieli, często wiodą bowiem własny żywot nie oczekując towarzyszenia im na każdym kroku. Nieprawdą jest przy tym to, że nie przywiązują się do swoich opiekunów, choć z pewnością są subtelniejsze w okazywaniu przywiązania. Chomik – niewymagający kompan Jeśli posiadanie kota nie wchodzi w grę, warto zastanowić się nad zakupem gryzonia. Chomik, świnka morska, szczurek lub królik to idealne zwierzaki dla tych osób, które nie chcą być same, a jednocześnie mają świadomość tego, że mogą nie poświęcić zwierzęciu tyle uwagi, ile ono potrzebuje. Tym razem obowiązki właściciela ograniczają się do sprzątania klatki i regularnego uzupełniania miseczek z jedzeniem i wodą. W zamian można liczyć na oddanego kompana pełnego przywiązania i radości.