Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla wzoru kociej toalety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, choć większość akceptuje, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o nadającym się rozmiarze. Określone z nich są uzbrojone w zakończenie, byle bezproblemowo utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po kilkakrotności, kuweta automatycznie uruchamia narzędzie, które zamiata zanieczyszczenia do kontenera, czy też do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które gęsto czyszczą kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, ponieważ może sprawiać uciążliwość przy wejściu. o ile kotek już ukończy 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, w tym celu, aby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot lubi rozkopywać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało u góry napisane – należy uważać, iż niektóre koty nie zaakceptują takowych kuwet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można ustawić w środek kuwetę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Powinno się również kupić akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów