Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wyborną okolicznością, aby dać czas waszemu czworonogowi. Wyjazd razem z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna możliwość, odpocząć, jednocześnie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, dlatego łatwo dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi oraz substancjami syntetycznymi. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, należy więc sprawdzić przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciw kleszczom i na pchły, przez co dają wszechstronną obronę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie konieczna jest większa profilaktyka, przykładowo w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby chronić naszego psa podczas letniej wycieczki należy sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

szelki dla psa