Jakie zabawki są najlepsze dla twojego psa?

Wybór zabawki dla pupila.

Zabawy z psem jest wspaniałą okazją, aby spożytkować wigor swojego zwierzaka, jednocześnie budować więź. Regularne gry działają pozytywnie na zdrowie zwierzęcia, oraz sprawiają frajdę opiekunowi. Zabawy warto jest urozmaicać używając zabawek dla psów. W sklepach znajdziemy niemało rozmaitych typów zabawek dla psów, ale w jaki sposób wybrać tą najlepszą?

Piłka dla psa.

Ukochaną zabawką naszych psiaków jest piłka dla psa. Tą klasyczną zabawkę dostaniemy w większości sklepów zoologicznych w różnych wielkościach, dopasowanych do potrzeb naszego zwierzaka. Piłki dla psów mogą być z różnorodnych tworzyw, są piłki z gumy, materiałowe czy z plastiku. Dokonując wyboru piłki dla psa trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar. Rozmiary piłek dla psów są stałe, ale musimy pamiętać o możliwości zakrztuszenia się w trakcie zabawy, w przypadku gdy piłka dla psa okazuje się zbyt mała. Decydując się na nową zabawkę myślmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteśmy właścicielami niewielkich ras psów, takich jak pudle lub yorki, którym dobieramy mniejsze wielkości piłek.

Frisbee dla psa.

Kiedy chcielibyśmy poszaleć z pupilem na świeżym powietrzu świetnym wyborem jest frisbee dla psa. Ciężko znaleźć czworonoga, który nie zakocha się w tej zabawce. Frisbee dla psa lepiej wykorzystać na otwartej przestrzeni, jak łąka, park czy ogród, gdzie pies będzie mógł nabrania prędkości. Jeśli piesek potrafi aportować, powinniśmy znaleźć frisbee dla psa o dobranej średnicy, aby zwierzakowi wygodnie było nosić zabawkę w pysku. Frisbee dla psa nie powinno być zbyt twarde, ponieważ istnieje możliwość przypadkowego uderzenia psa frisbee w czasie zabawy, więc mając na celu ustrzeżenie się nieprzyjemnych wypadków kupujmy frisbee elastycznych. Zabawa z frisbee może stać się ekscytującą postacią aktywności, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

sklep zoologiczny kraków